Zalewski: Niemocnik rządu ds. równego traktowania

Tomasz Zalewski
Tomasz Zalewski dziennikarz Gazety PrawnejDGP
16 kwietnia 2014

Kolejne lata pokazują, że problem dyskryminowania kobiet pod względem wysokości zarobków w stosunku do mężczyzn wciąż jest aktualny. Mamy co prawda specministra – pełnomocnika rządu ds. równego traktowania, ale spektakularnych efektów jego działania nie widać.

Przypuszczam, że gdyby przeprowadzić sondę uliczną na temat osiągnięć pełnomocnika, wiele osób nie potrafiłoby wymienić ani jednej jego inicjatywy. Oczywiście urząd funkcjonuje, prowadzi szlachetne i ważne kampanie i akcje, ale nie ma sukcesu, który na dłużej zakotwiczyłby w świadomości społecznej i pokazał skuteczność oraz zasadność utrzymywania go przy rządzie. Wydaje się, że pełnomocnik traci jedną z okazji do osiągnięcia takiego sukcesu. Mogłaby nim być likwidacja dyskryminacji płacowej kobiet – na początek tych zatrudnionych w administracji państwowej.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png