Medycy zabierają pieniądze bezrobotnym

bezrobocie, bezrobotny, praca
Jednocześnie minister finansów nalega na resort zdrowia, by ograniczać wydatki na ten cel z Funduszu Pracy.ShutterStock
25 kwietnia 2014

Od sześciu lat specjalizacje i staże podyplomowe lekarzy i pielęgniarek opłacane są z Funduszu Pracy. Przeciwni są pracodawcy i związki zawodowe

1760446-finansowanie-z-funduszu-pracy.jpg
Finansowanie z Funduszu Pracy

W tym roku z kwoty 5 mld zł przeznaczonej na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu 835 mln zł zostało przekazane na wspieranie startu kariery osób pracujących w zawodach medycznych. To już kolejny rok, w którym środki z tej puli Funduszu Pracy są przeznaczane na opłacenie specjalizacji i staży podyplomowych lekarzy, dentystów, pielęgniarek i położnych. Co więcej, kwota tych wydatków stale rośnie.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png