Płaca minimalna w górę od 2017 r. Najsłabiej zarabiający urzędnicy też dostaną podwyżki. Gabinet Beaty Szydło niespodziewanie zdecydował, że podniesie najniższe wynagrodzenie o 150 zł w porównaniu z tegorocznym, czyli wzrośnie ono do 2 tys. zł. To głęboki ukłon w stronę pracowników najniżej uposażonych.
Kilka dni temu pisaliśmy w DGP, że płaca minimalna wyniesie 1920 zł. W ostatniej chwili Rada Ministrów podjęła decyzję, że wzrost będzie jeszcze większy. Związkowcy walczyli o 1970 zł, ale rząd uznał, że budżet stać na dorzucenie jeszcze 30 zł. Pracodawcy proponowali 1900 zł.
– To decyzja, która zmierza w kierunku naszego postulatu, by pensja minimalna wynosiła połowę przeciętnego wynagrodzenia – ocenia Marek Lewandowski z NSZZ „Solidarność”.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.