Choć 12 listopada placówki medyczne mają pracować zgodnie z harmonogramem, pracownikom będą musiały zapłacić jak za dzień świąteczny. Lekarze zastanawiają się, skąd ich pracodawcy wezmą na to pieniądze, skoro wielu wciąż nie wypłaciło im podwyżek, które mieli dostać w lipcu.
Senatorowie wprowadzili w piątek do ustawy o ustanowieniu święta narodowego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poprawkę, zgodnie z którą wolne będą mieć pracownicy handlu, ale na analogiczne zapisy dotyczące służby zdrowia się nie zgodzili. Z jednej strony nie powinno być to problemem – placówki medyczne pracują bowiem w systemie 24-godzinnym i ich pracownicy są przyzwyczajeni do pracy w nocy czy święta. Wtedy jednak nie są przeprowadzane w szpitalach planowe zabiegi, nie są czynne przychodnie. A tu mamy dzień niby świąteczny, ale z normalnym grafikiem. Czyli do pracy przyjdzie zdecydowanie więcej osób niż w święto.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.