ZMIANA PRAWA - Wczoraj rząd przyjął projekt ustawy o pracownikach samorządowych znoszący m.in. mianowanie urzędników.
Od 1 stycznia 2012 r., stosunek pracy na podstawie mianowania zostanie zamieniony na umowę o pracę na czas nieokreślony. Tak wynika z rządowego projektu ustawy. Obecnie pracownika mianowanego można zwolnić tylko w ustawowo określonych sytuacjach. Ustawa nie precyzuje jednak, kogo i na jakich zasadach można mianować. Określa to gmina w swoim statucie.
Urzędnicy samorządowi nie będą też od stycznia 2009 r. podlegać odpowiedzialności dyscyplinarnej. Obecnie dotyczy ona tylko urzędników mianowanych.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.