Gościnią Marcina Cichońskiego w podcaście "DGPtalk: Po stronie kultury" jest Helena Englert, aktorka.

#BringBackAlice

Miałam grać rolę Pauli, którą przepięknie zresztą teraz gra Mila Jankowska. To my dwie byłyśmy brane pod uwagę do tej roli przez cały proces castingowy, który trwał długo, bo aż trzy miesiące. Dopiero ostatniego dnia castingów ktoś wpadł na pomysł, żeby może sprawdzić, czy by do Alicji mnie nie spróbować. Tak już zostało – mówi Helena Englert.

Od początku o tym rozmawialiśmy przy produkcji, że to jest po pierwsze gatunek, a gatunek zakłada, że budujemy ten świat od nowa. Próbowaliśmy bez zbudowania studia w miasteczku Warnera zrobić z trójmiasta trochę nawet alternatywną rzeczywistość. Próbowaliśmy sprawić, żeby te postaci były plastikowe, żeby one były jak z gry komputerowej, żeby całość była przeestetyzowana, żeby to nie było osadzone w tej takiej szarej Polsce, którą widzimy nawet teraz wiosną za oknem, tylko żeby to było troszeczkę podkolorowane, bo na tym polega zabawa formą i zabawa gatunkiem. Dlatego też nasze postaci są odrobinę wyolbrzymione, być może dla niektórych odrealnione. Natomiast na tym polegała próba. Moim zdaniem, jeżeli podejść do tego, jak do bajki, jak do formy eskapizmu, a nie takiego hiperrealistycznego kina autorskiego, to rzeczywiście można w tym odnaleźć bardzo dużo frajdy. Bo to jest po to – dodaje Helena Englert.

PODCASTY DGPtalk - POSŁUCHAJCIE!

Podcasty "DGPtalk: Po stronie kultury" znajdziecie także w serwisach: Spotify, iTunes Podcast oraz Google Podcast i aplikacjach: Lecton oraz Squid. Zapraszamy do subskrybowania!