Gościnią Marcina Cichońskiego w podcaście "DGPtalk: Po stronie kultury" jest Pola Rise, piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów.

Nie jest tak, że płyta jest dla mnie ważniejsza niż książka. Bardzo mi zależało, żeby wszystkie elementy tak samo teledyski, jak i zdjęcia mogły żyć sobie swoim życiem, opowiadać historię. Dopiero osoby, które bardziej będą chciały zgłębić ten temat, nagle odkryją, że to jest cały świat hikikomori. Opowiadamy to audiowizualnie i książką, i płytą. Każdy utwór ma swoją kontynuację w oddzielnym rozdziale. Każdy rozdział jest wzbogacony ścieżkę dźwiękową – mówi Pola Rise.

Hikikomori według definicji to jest zaburzenie, wskutek którego wycofujemy się z życia społecznego. Zamykamy się w czterech ścianach przed światem. Głównie w wyniku takiej wszechobecnej presji sukcesu, która powoduje, że nie jesteśmy w stanie w ogóle funkcjonować w tym życiu społecznym – dodaje Pola Rise.

PODCASTY DGPtalk - POSŁUCHAJCIE!

Podcasty "DGPtalk: Po stronie kultury" znajdziecie także w serwisach: Spotify, iTunes Podcast oraz Google Podcast i aplikacjach: Lecton oraz Squid. Zapraszamy do subskrybowania!