Kiedy powrócą festiwale muzyczne i koncerty stacjonarne? Czy planowanie przez organizatorów takich wydarzeń to nadmierne czy konieczne ryzyko?

Gościem Marcina Cichońskiego w podcaście „DGPtalk: Po stronie kultury” jest Magda Krzanowska, szef działu promocji w agencji koncertowej Good Taste Production, organizatora m.in. Jarocin Festiwal 2021.

W połowie kwietnia GTP zapowiedziało ogólnopolski cykl koncertów „Letnie Brzmienia”, który ma odbyć się w te wakacje. Wśród występujących pojawią się m.in.: Nosowska, Brodka, Artur Rojek i Krzysztof Zalewski.

Czy deklaracje takich planów w czasach pandemii to nadmierne czy konieczne ryzyko? Jakie środki ostrożności muszą brać pod uwagę organizatorzy? Jak wygląda kondycja branży, która od roku czeka na „odmrożenie”? Posłuchajcie podcastu!

Kiedy odbędzie się najbliższa edycja Open’er Festival?

[AKTUALIZACJA] Mimo, że na początku marca br., organizatorzy Open’era zapowiedzieli, że najbliższa edycja odbędzie się 30 czerwca - 3 lipca 2021 roku, festiwal został po raz kolejny przełożony. W czwartek, 6 maja 2021, ogłoszono, że impreza zostaje przeniesiona na 2022 rok - Open’er Festival odbędzie się w dniach 29 czerwca – 2 lipca 2022 r. w Gdyni na Lotnisku Gdynia-Kosakowo.

Kto zagra na Festiwalu Jarocin 2021?

Najbliższa edycja Festiwalu Jarocin zaplanowana jest na 16-18 lipca 2021. Zapowiedziano już takich artystów, jak: Edyta Bartosiewicz, Daria Zawiałow czy Strachy na Lachy. Będzie to także okazja do świętowania podwójnego jubileuszu: 40-lecia zespołu Dezerter oraz 20-lecia happysad.

Czy Orange Warsaw Festival odbędzie się w 2021?

Niestety, nowy termin OWF to 3-4 czerwca 2022. Po raz kolejny, organizatorzy warszawskiej imprezy zdecydowali się na jej przełożenie. Wydali jednak oświadczenie, w którym zapewniają, że każdy dotychczas zakupiony bilet zachowuje ważność w przyszłym roku, a także, że udało im się zapewnić zapowiadanych headlinerów, czyli: Tyler, The Creator oraz skład BROCKHAMPTON.

PODCASTY DGPtalk - POSŁUCHAJCIE!

Podcasty "DGPtalk: Po stronie kultury" znajdziecie także w serwisach: Spotify, iTunes Podcast oraz Google Podcast i aplikacjach: Lecton oraz Squid. Zapraszamy do subskrybowania!