Autopromocja

Polska może wiele stracić na nowelizacji ustawy hazardowej

Sigrid Ligné | sekretarz generalna EGBA
Sigrid Ligné | sekretarz generalna EGBADGP
7 kwietnia 2011

W Sejmie trwają prace nad nowelizacją ustawy hazardowej. Do tej pory prace przebiegały spokojnie. Według ministra Jacka Kapicy nie były kwestionowane stawki podatku, zezwolenia na gry w pokera czy zgodność regulacji z konstytucją lub prawem wspólnotowym. Skąd zatem ciągłe postulaty branży hazardowej o liberalizację przepisów?

Te i inne problemy były już wcześniej zgłaszane przez nas i inne organizacje, m.in. podczas pierwszego posiedzenia sejmowej podkomisji, na której omawiano nowelizację.

Postulujemy o stworzenie efektywnych regulacji, które odzwierciedlą ponadgraniczną naturę internetu i obecne w Polsce zapotrzebowanie na gry i zakłady internetowe. Doświadczenie zdobyte w innych krajach (nasi członkowie działają na uregulowanych rynkach unijnych) pokazało, że prawidłowo uregulowany rynek gier internetowych daje niespotykaną możliwość rozwoju narzędzi służących ochronie graczy i dzięki wykorzystaniu elektronicznych form płatności, najwyższy poziom kontroli transakcji finansowych.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.