Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej nie może odmówić wydania interpretacji indywidualnej, jeśli przedsiębiorca pyta, czy może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu cenę zapłaconą w ramach restrukturyzacji podmiotowi powiązanemu – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
Chodziło o spółkę należącą do międzynarodowej grupy kapitałowej. W ramach restrukturyzacji przeniesiono produkcję wymagającą największych nakładów pracy do innych krajów. Celem były oszczędności.
W związku z tym spółka nabyła od podmiotu powiązanego część segmentów produkcyjnych, sprzedażowych i dystrybucyjnych. Cena (exit fee) obejmowała wynagrodzenie za: wyposażenie techniczne i maszyny, surowce, półprodukty i zapasy oraz za przejęcie funkcji i ryzyk.
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.