Upływający rok przyniósł podatkowe rózgi zamiast prezentów

Michał Grzybowski, partner w Ernst&Young
Michał Grzybowski, doradca podatkowy, partner w Ernst & YoungMedia / Materiały prasowe
14 grudnia 2011

Zbliżający się ku końcowi bieżący rok nie zapisze się zbyt pozytywnie wśród przedsiębiorców będących pracodawcami. Dlaczego?

Po pierwsze, zapowiedź premiera podniesienia składki na ubezpieczenie rentowe oznacza dla większości z nich zwiększenie kosztów wynagrodzeń. Po drugie, podobny skutek – choć już nie tak automatycznie – mogą dla nich wynikać z rozstrzygnięcia przez NSA w kwestii opodatkowania niektórych świadczeń pracowniczych.

Ta ostatnia kwestia to konsekwencja omawianego wielokrotnie na łamach „DGP” opodatkowania prywatnej opieki medycznej, która doczekała się uchwały wydanej przez pełny skład NSA w październiku tego roku. Jak można było się spodziewać, sądy orzekające w sprawach dotyczących innych świadczeń pracowniczych skorzystały z argumentacji NSA użytej dla abonamentów medycznych.

Pozostało 63% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.