TK Telekom do podziału przed sprzedażą. Trwa wojna o 6 tys. km światłowodów

10 grudnia 2013

Drugie podejście do prywatyzacji TK Telekom nastąpi w przyszłym roku – to już przesądzone. Ze sprzedaży 100 proc. udziałów PKP chciały uzyskać w ubiegłym roku ponad 400 mln zł. Operacja zakończyła się fiaskiem, bo ceny oferowane przez GTS, Netię, Hawe i Polpager były rozczarowująco niskie. Dlatego zarząd TK Telekom ma dostosować spółkę do wymagań rynku. Zmiany właśnie ruszyły. Telekom podzielono na cztery piony, z których dwa zostaną do końca marca wydzielone do osobnych spółek.

1586995-tk-telekom-przygotowuje-sie-do.jpg
TK Telekom przygotowuje się do prywatyzacji

Dotyczy to pionu utrzymania, w którego gestii znalazło się 24 tys. km miedzianych kabli wzdłuż linii kolejowych. To przede wszystkim one okazały się dla potencjalnych nabywców zbędnym aktywem, które obniżyło wyceny. Właścicielem spółki będą początkowo PKP. – Jeszcze w 2014 r. nowa spółka zostanie przekazana wraz z ponad 400 pracownikami do PKP Polskich Linii Kolejowych. Zatrzymanie dotychczasowego pionu utrzymania w strukturach Grupy PKP pozwoli zagwarantować bezpieczeństwo prowadzenia ruchu kolejowego po sprywatyzowaniu TK Telekom – mówi Michał Hamryszak, prezes TK Telekom.

Pozostało 98% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png