Narodowy przewoźnik idzie za ciosem – właśnie zamówił trzy nowe duże boeingi. Dzięki nim znacznie wzrośnie liczba połączeń dalekiego zasięgu do USA i do Azji.
Zamówione maszyny to boeingi 787–9, czyli większa i nowocześniejsza wersja dreamlinera, która może zabrać na pokład 294 pasażerów. Zaledwie miesiąc temu LOT odebrał w fabryce w Seattle pierwszy taki samolot. Dotychczas pewne były dostawy czterech „dziewiątek” (następne mają przylecieć w maju, czerwcu i jesienią). Po zamówieniu kolejnych trzech maszyn 787-9 nasz narodowy przewoźnik niebawem powiększy flotę dreamlinerów do 15 i będzie w Europie jedną z linii o największej liczbie tych samolotów. Jak dowiedział się DGP, przewoźnik podpisał już umowę z firmą leasingową Avolon. Harmonogram dostaw zakłada, że kolejne dwie „dziewiątki” z tej puli przylecą do Warszawy w maju 2019 r., a trzecia pięć miesięcy później.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.