Klich: budżet wojska zostanie zwiększony o ponad 2 mld zł

25 września 2008

Szef MON Bogdan Klich zapowiedział zwiększenie budżetu wojska o ponad 2 miliardy złotych. Podczas manewrów "Anakonda" na poligonie Ustka-Wicko, po spotkaniu z admirałem Andrzejem Karwetą, dowódcą marynarki wojennej, Bogdan Klich podkreślił potrzebę zwiększenia nakładów na modernizację naszej floty.

Bogdan Klich poinformował, że program modernizacji technicznej wojska zostanie podpisany w grudniu i będzie prowadził do odbudowy potencjału marynarki wojennej. Przypomniał, że trwają prace nad korwetą wielozadaniową "Gawron", zostanie też zakupiony jeden okręt podwodny, a drugi zostanie zmodernizowany. Rozpocznie się produkcja niszczyciela min. Flota otrzyma także kilkanaście nowych śmigłowców, a do 2012 roku zakończy się proces wyposażania kutrów rakietowych w nowe uzbrojenie. Utworzony zostanie też dywizjon ochrony wybrzeża.

Szef MON odniósł się też do planów ograniczenia świadczeń emerytalnych członków komunistycznych władz i służb bezpieczeństwa. Zdaniem Bogdana Klicha, odebranie przywilejów członkom junty generała Jaruzelskiego jest właściwe. Przypomniał, że stan wojenny był obroną interesów rządzącej wówczas elity przed własnym narodem.

Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png