Suchocka-Roguska: deficyt w I połowie roku będzie wyższy od planu

Elżbieta Suchocka-Roguska, wiceminister finansów
Ministerstwo Finansów spodziewa się narastania deficytu budżetu w kolejnych miesiącach i w I połowie 2009 r. może być on wyższy od zakładanego - poinformowała wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska.DGP
6 marca 2009

Ministerstwo Finansów spodziewa się narastania deficytu budżetu w kolejnych miesiącach i w I połowie 2009 r. może być on wyższy od zakładanego - poinformowała wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska.

"Deficyt w kolejnych miesiącach będzie narastał. W I połowie roku może on być większy (niż zakładany - red.). To nie jest dramat, gdyż jest tak, że dochody w I połowie roku są niższe" - powiedziała PAP.

Po dwóch miesiącach tego roku deficyt budżetu wyniósł 5,5 mld zł wobec 18,2 mld zł planu na ten rok.

"Mamy dwie nowe stawki PIT, jest ulga na dzieci. Spowolnienie gospodarcze powoduje także, że są niższe wpływy z VAT" - dodała.

Wiceminister powiedziała, że w II połowie roku resort spodziewa się zwiększenia dochodów do budżetu.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.