Decyzja angielskiego sędziego kosztowała PZPN 500 tys. euro

Ile euro za awanse
Ile euro za awanseDGP
16 czerwca 2008

Rzut karny podyktowany w końcówce meczu z Austriakami odebrał Polakom 500 tys. euro. Polacy mogliby zyskać jeszcze więcej wychodząc z grupy.

Sędzia, podejmując decyzje na boisku, może zadecydować nie tylko o wyniku meczu czy jego przebiegu, ale także o tym, kto dostanie więcej pieniędzy. Gdyby Polska reprezentacja pokonała Austrię, UEFA zapłaciłaby Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej (PZPN) 1 milion euro.

Podyktowany w końcówce meczu rzut karny zadecydował nie tylko o remisie w spotkaniu, ale także o tym, że UEFA za ten mecz zapłaci nie milion euro, a 500 tys. euro. Tyle wypłaca UEFA drużynom za remis w fazie grupowej mistrzostw Europy w piłce nożnej. Za awans do ćwierćfinału płaci 2 miliony euro.

Pozostało 65% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: GP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png