W czwartek posłowie zdecydują w głosowaniu, czy tego dnia Sejm zajmie się kwestią wyboru nowego prezesa NBP - zapowiedział dziś marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Jak ocenił, kandydatura Marka Belki jest "optymalna z punktu widzenia niezależności NBP".
Sprzeciw wobec głosowania nad wyborem prezesa NBP podczas rozpoczętego dziś posiedzenia Sejmu złożył tego dnia klub PiS. Jeśli sprzeciw ten zostanie odrzucony, Sejm jeszcze w czwartek będzie głosował nad kandydaturą Belki.
"Mimo tego, że pojawiają się głosy, że wszystkie ważne decyzje trzeba podejmować po wyborach (prezydenckich), ja mam zupełnie inne zdanie w tej kwestii. Konstytucja w sposób jednoznaczny nakłada na mnie obowiązek wykonania obowiązków głowy państwa ze względu na śmierć prezydenta" - mówił Komorowski na środowej konferencji w Sejmie.
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.