Autopromocja

Manchester United idzie na giełdę w Singapurze po 1 mld dolarów

16 sierpnia 2011

Manchester United, dziewiętnastokrotny zdobywca mistrzowskiego tytułu w angielskiej Premier Leauge, planuje debiut na giełdzie w Singapurze na kwotę około 1 miliarda dolarów – podała agencja Bloomberg powołując się na osoby zapoznane ze sprawą.

Według tych samych źródeł dla przygotowania pierwotnej oferty publicznej (IPO) angielskiego klubu wybrano szwajcarski bank Credit Suisse. Ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęto, a Manchester United uchylił się od komentarzy.

Klub szuka obecnie sposobów na obniżenie kosztów finansowych, na znalezienie dodatkowych środków na rozwój i pozyskania nowych piłkarzy – relacjonowała osoba zaznajomiona z sytuacją MU. W tym sezonie Manchester United po raz czwarty zdobył tytuł mistrzowski od czasu przejęcia klubu w 2005 roku przez Glazerów, rodzinę amerykańskich finansistów.

Glazerowie, do których należy zespół amerykańskiego futbolu Tampa Bay Buccaneers z National Football League, kupili angielski klub za 790 mln funtów pożyczając pieniądze na transakcję (leveraged buyout), tzw. wykup lewarowany, wspomagany długiem.
Informację o debiucie MU podała także agencja Dow Jones.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: gazetaprawna.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.