Kilkanaście osób protestowało w środę przed ambasadą RP w Kijowie, domagając się zakończenia blokad granicy pomiędzy Polską i Ukrainą, które – zdaniem uczestników akcji – zakłócają dostawy broni dla żołnierzy opierających się agresji Rosji. W Polsce trwają protesty rolników, którzy blokują m.in. drogi, trasy szybkiego ruchu, autostrady, a także przejścia graniczne z Ukrainą.

„Już wystarczy liczyć złote, gdy walczymy o swobodę”, „Tu walczymy o swobodę, żeby wojna nie dotarła do Europy” – głosiły napisy w języku polskim na trzymanych przez nich plakatach.

W proteście wzięło udział około 15 młodych ludzi, którzy przynieśli ze sobą ukraińskie flagi państwowe. Byli to studenci jednej z kijowskich uczelni wyższych. Ambasada nie skomentowała tego wydarzenia. Po godzinie uczestnicy akcji rozeszli się.

W Polsce trwają protesty rolników, którzy blokują m.in. drogi, trasy szybkiego ruchu, autostrady, a także przejścia graniczne z Ukrainą. Rolnicy sprzeciwiają się napływowi ukraińskich towarów oraz polityce Unii Europejskiej związanej z tzw. Zielonym Ładem.