Administracja prezydenta USA Joe Bidena w dniu rocznicy napaści Rosji na Ukrainę ogłosiła kolejne sankcje wobec Rosji i zapowiedziała dalsze wsparcie dla Ukrainy - poinformowała w piątek stacja Sky News.

Administracja Bidena wyśle Ukraińcom drony, "dużo" artylerii i sprzęt do usuwania min. Do końca marca ma dotrzeć transport mobilnych generatorów, jeżeli zgodzi się Kongres, prezydent Biden planuje przekazanie 250 mln dolarów doraźnej pomocy na naprawę infrastruktury energetycznej - przekazała brytyjska stacja.

Ponadto amerykański skarb państwa objął w piątek sankcjami 200 osób i firm w całej Rosji, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie, wymierzając je w instytucje finansowe, przemysł obronny oraz sektor metali i górnictwa. USA podniosą cła na 100 rosyjskich metali, minerałów i produktów chemicznych, co - według przewidywań amerykańskiego ministerstwa finansów - zuboży rosyjski budżet o około 2,8 mld dolarów. Kolejne 90 firm, które wspierają rosyjski przemysł obronny, zostanie objętych środkami kontroli eksportu. (PAP)

sm/ tebe/