Ponad 300 ofiar tajemniczych ukłuć w klubach nocnych i dyskotekach w całej Francji odnotowała policja od końca marca - podała we wtorek stacja informacyjna BFM TV. Ofiary odczuwają różne dolegliwości, u części z nich dochodzi do utraty przytomności.

Ponad 300 klientów klubów nocnych i dyskotek, głównie kobiet, zostało ukłutych przez nieznaną osobę lub osoby. Doniesienia o tego typu zdarzeniach pochodzą z całego kraju, chociaż więcej zgłoszeń pojawiło się w południowej Francji. Dotychczas nie udało się zidentyfikować sprawców.

Ofiary czasami chorują i mogą odczuwać uderzenia gorąca, zawroty głowy, a nawet utratę przytomności lub czucia. Skutki ukłuć u niektórych występują natychmiast, a u innych dopiero po pewnym czasie.

Śledczy zlecili przeprowadzenie badań toksykologicznych, serologicznych i moczu ofiar. W ich ciałach nie zidentyfikowano żadnej konkretnej substancji, poza śladami alkoholu lub konopi indyjskich.

Podobne zjawisko w dyskotekach zidentyfikowano również w Wielkiej Brytanii. W styczniu brytyjska policja odnotowała około 1300 doniesień o tajemniczych ukłuciach (needle spiking) – podała BFM TV.

Katarzyna Stańko (PAP)