W Londynie trwa spotkanie szefów rządów Grupy Wyszehradzkiej z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem, najważniejszy temat to wojna Rosji z Ukrainą i działania, jakie możemy wspólnie podjąć, by pomóc naszym przyjaciołom ze wschodu i zapewnić bezpieczeństwo ukraińskim uchodźcom - poinformował na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki we wtorek przybył do Londynu, bierze udział w spotkaniu szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem.

"W Londynie trwa nasze spotkanie z premierem Wielkiej Brytanii. Najważniejszym tematem rozmów szefów rządów Grupy Wyszehradzkiej i Borisa Johnsona jest oczywiście wojna Rosji z Ukrainą i działania, jakie możemy wspólnie podjąć, by pomóc naszym przyjaciołom ze wschodu i zapewnić bezpieczeństwo ukraińskim uchodźcom" - napisał premier Morawiecki.

W ramach wizyty szefa polskiego rządu w Londynie przewidziano też spotkanie dwustronne z Johnsonem. We wtorek premier Morawiecki ma odwiedzić też Oslo, gdzie spotka się z premierem Norwegii Jonasem Gahrem Store. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa

kos/ godl/