Premier Donald Tusk poinformował, że w poniedziałek o godz. 11.00 spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą, aby porozmawiać o swojej zaplanowanej na najbliższe dni wizycie w Kijowie.

Premier Donald Tusk w piątek w wywiadzie dla TVN 24, Polsat News i TVP Info zapytany został m.in. o to, czy wyobraża sobie siąść do symbolicznego okrągłego stołu z prezydentem Andrzejem Dudą.

Odpowiadając premier powiedział, że zwrócił się do prezydenta z propozycją spotkania jak najszybszego w cztery oczy, żeby ustalić "taką przestrzeń absolutnie, bezwzględnie konieczną do współpracy między prezydentem a premierem", przede wszystkim w polityce zagranicznej, w polityce bezpieczeństwa. "Żebyśmy umieli odbudować choćby taką minimalna przestrzeń" - zaznaczył.

Poinformował, że spotka się z prezydentem w poniedziałek o godzinie 11.00. "Udam się do pana prezydenta. Między innymi, żeby rozmawiać o szczegółach i o charakterze mojej misji. W najbliższych dniach będę w Kijowie" - podał Tusk.

"Sytuacja w Ukrainie i na froncie to jest kwestia numer jeden ze względu na polskie bezpieczeństwo. Są tam także do załatwienia inne sprawy, związane choćby z interesami polskich przewoźników" - powiedział premier. (PAP)

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

dsr/ mhr/