Od najbliższej soboty (12 sierpnia) do wtorku (15 sierpnia) kierowcy podróżujący DK7 (Gdańsk - Warszawa) mogą spodziewać utrudnień na wjeździe do Warszawy a także w samej stolicy. Organizacja obchodów Święta Wojska Polskiego wymaga wprowadzenia zmian w organizacji ruchu - poinformowała rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska.

Podała, że zamknięta będzie Wisłostrada – od mostu Skłodowskiej-Curie do ulicy Gagarina. "Chodzi o obie jezdnie ulic Wybrzeże Gdyńskie, Wybrzeże Gdańskie, Wybrzeże Kościuszkowskie, Wioślarska i Solec) od mostu Skłodowskiej-Curie do mostu Łazienkowskiego" - doprecyzowała.

"Dodatkowo nie będzie można zjechać łącznicami z S8 na Wisłostradę. Kierowcy będą mieli możliwość alternatywnej trasy przez węzeł S8 Modlińska z DK61 do Jabłonnej i DW630 do Nowego Dworu do DK7" - przekazała.

Zmiany w ruchu zostaną wprowadzone dwa razy: od soboty, 12 sierpnia, od godziny 18 do niedzieli, 13 sierpnia do godziny 11 oraz od poniedziałku, 14 sierpnia, od godziny 20 do wtorku, 15 sierpnia, do godziny 18. (PAP)

autorka: Marta Stańczyk

mas/ maak/