Po raz kolejny Polska znalazła się w czołówce krajów z najniższym bezrobociem; Obecna dobra sytuacja na rynku pracy jest wynikiem rozważnych działań rządu – przekazała PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, odnosząc się do danych Eurostatu na temat bezrobocia.

Według opublikowanych w piątek danych Eurostatu, stopa bezrobocia w maju wyniosła w Polsce 2,7 proc., czyli tyle samo, co w kwietniu. Liczba bezrobotnych w maju wyniosła 472 tys., wobec 469 tys. w poprzednim miesiącu. Stopa bezrobocia w strefie euro w maju wyniosła 6,5 proc. - tyle samo, co miesiąc wcześniej.

"Po raz kolejny Polska znalazła się w czołówce krajów z najniższym bezrobociem. Według Eurostatu, który podał dane dotyczące bezrobocia za maj br., z wynikiem 2,7 proc. zajmujemy drugie miejsce w Unii Europejskiej. Pomimo wyzwań ostatnich lat, z którymi musieliśmy się mierzyć, odnieśliśmy wielki sukces. Obecna dobra sytuacja na rynku pracy jest wynikiem rozważnych działań rządu" – oceniła minister Marlena Maląg w komentarzu przesłanym PAP.

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób aktywnych zawodowo w danym kraju.(PAP)

Autorka: Karolina Kropiwiec

kkr/ mir/