Jest intencja, aby kierować coraz to niższe ceny gazu dla przedsiębiorców. Nowe propozycje cenowe powinny wkrótce trafić do przedsiębiorców – powiedział w poniedziałek w Bobrownikach w woj. śląskim premier Mateusz Morawiecki.

W poniedziałek szef rządu wziął udział w konferencji prasowej w Bobrownikach w woj. śląskim. Morawiecki był pytany, czy jest szansa, aby niższe ceny gazu objęły także inne branże niż piekarniczą, która od 1 kwietnia ma płacić stawki takie same jak gospodarstwa domowe.

"Tak, jestem przekonany, że tak. To są decyzje władz korporacyjnych spółek, które gaz sprzedają. Na szczęści mimo że mamy zimne dni, to mogliśmy sobie poradzić z węglem i gazem, bo zamówiliśmy w odpowiednim czasie, zapłaciliśmy i dzisiaj podaż tych surowców jest na wystarczającym poziomie" – podkreślił premier.

Dodał, że w weekend kontaktował się z firmami, które wykorzystują gaz do produkcji, a więc np. z Grupą Azoty, ale także ze spółkami dostarczającymi tego surowca.

"Jest dokładnie taka intencja, aby kierować coraz to niższe ceny gazu dla przedsiębiorców. Nowe propozycje cenowe powinny wkrótce trafić do przedsiębiorców" – zapowiedział Mateusz Morawiecki. (PAP)

autor: Marek Siudaj

ms/ mab/ mk/