Przewłoka to przygraniczna osada, ale też rzeka na granicy z Białorusią w powiecie hajnowskim, w pobliżu Białowieży. Policja poinformowała, że zwłoki mężczyzny o nieustalonych personaliach znaleźli po południu funkcjonariusze Straży Granicznej.

"Na miejscu policjanci prowadzili czynności procesowe i identyfikacyjne pod nadzorem prokuratora. Na ten moment nie jest znana tożsamość mężczyzny" - podała Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Rzecznik Podlaskiego Oddziału SG mjr Katarzyna Zdanowicz powiedziała PAP, że najpierw żołnierze pełniący służbę w terenie przygranicznym zatrzymali trzech cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusią; mundurowi wezwali Straż Graniczną.

Reklama

Okazało się, że zatrzymani to obywatele Jemenu, od których funkcjonariusze usłyszeli, że wcześniej był z nimi jeszcze jeden mężczyzna, który został w innym miejscu.

W poszukiwaniach podjętych w związku z tą informacją, prowadzonych przez żołnierzy i SG, pomógł patrol pograniczników z psem tropiącym. W ten sposób odnaleziono ciało mężczyzny. "Mieliśmy nadzieję, że szukamy kogoś, kto jeszcze żyje" - dodała mjr Zdanowicz.(PAP)

autor: Robert Fiłończuk