Jak przekazał we wtorek na Twitterze resort rozwoju i technologii, na wniosek ministra rozwoju i technologii Piotra Nowaka "premier Mateusz Morawiecki powołał prof. Mariusza J. Goleckiego na stanowisko podsekretarza stanu w MRiT".

Nowy wiceminister będzie odpowiadał za nadzór nad jednostkami podległymi ministerstwu, obszarem innowacji i polityk przemysłowych oraz sprawy europejskie - przekazał na Twitterze szef resortu rozwoju.

Reklama

"Witam na pokładzie @MRiTGOVPL Mariusza Goleckiego, dotychczasowego Rzecznika Finansowego" - czytamy we wtorkowym wpisie na profilu ministra Piotra Nowaka.

Golecki, który od 12 października 2019 r. zajmował stanowisko Rzecznika Finansowego, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (1998) oraz Uniwersytetu w Cambridge, Wlk. Brytania (Trinity College 2002). Od początku pracy naukowej przedmiotem jego badań były regulacje rynku kapitałowego, w szczególności instrumentów pochodnych. Autor blisko 80 publikacji o zasięgu międzynarodowym z zakresu ekonomicznej analizy prawa oraz regulacji rynku kapitałowego - czytamy na stronie Rzecznika Finansowego.

W latach 2016 – 2017 Golecki był dyrektorem Departamentu Prawnego w Ministerstwie Finansów, a następnie dyrektorem Departamentu Prawa Międzynarodowego i Europejskiego w Prokuratorii Generalnej RP. W latach 2016-2020 pełnił funkcję przewodniczącego Rady ds. Przeciwdziałania Unikaniu Opodatkowania przy Ministrze Finansów; a w latach 2017-2021 - przewodniczącego Głównej Komisji Orzekającej w sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych - dodano.(PAP)

autorka: Magdalena Jarco