Niech to będzie święto otwartości, tolerancji i szacunku, którego podstawowy cel jest jeden – żebyśmy wszyscy czuli się w naszym kraju i w naszym mieście jak u siebie - podkreślił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, zapowiadając sobotnią Paradę Równości.

Jak napisał Trzaskowski w sobotnim wpisie na mediach społecznościowych, 19 czerwca ulicami Warszawy przejdzie kolejna Parada Równości. "Niech to będzie święto otwartości, tolerancji i szacunku, którego podstawowy cel jest jeden – żebyśmy wszyscy czuli się w naszym kraju i w naszym mieście jak u siebie" - napisał prezydent stolicy.

Trzaskowski zapowiedział też w mediach społecznościowych, że na "taką Paradę Równości" wybiera się po raz kolejny. "Nad taką Paradą Równości objąłem patronat jako prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. Miejmy do siebie nawzajem szacunek. Wszyscy. Widzimy się pod Pałacem Kultury!" - podkreślił we wpisie na Facebooku.

Trzaskowski udzielił patronatu prezydenta stolicy Paradzie Równości w Warszawie po raz drugi. Pierwszy raz zrobił to w 2019 r. W 2020 r. parada nie odbyła się ze względu na pandemię COVID-19.