Odmiennego zdania jest 22 proc. wyborców ugrupowania - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Pollster dla "Super Expressu". "Dla wyborców PiS lider jest tylko jeden! Zwolennicy partii rządzącej nie wyobrażają sobie, żeby Kaczyński nie wystartował w najbliższych wyborach na prezesa partii. Kongres Prawa i Sprawiedliwości zbliża się wielkimi krokami i dla elektoratu partii rządzącej jest jasne, kto powinien stać na czele PiS".

W artykule na portalu se.pl przypomniano, że Kaczyński niepodzielnie rządzi w PiS już od 18 lat i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie miało się to zmienić.

"Wprawdzie wicepremier zaczął głośno mówić o politycznej emeryturze, ale podczas lipcowego kongresu zamierza po raz kolejny ubiegać się o fotel prezesa partii. Tego chcą też wyborcy PiS - 60 proc. z nich nie wyobraża sobie, żeby Kaczyński po raz kolejny nie ubiegał się o fotel prezesa partii. Odmiennego zdania jest 22 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości" - czytamy. 18 proc. badanych nie miało zdania w tej sprawie.

Badanie zrealizowano przez Instytut Badań Pollster w dniach 5–6 czerwca 2021 r. na próbie 1047 dorosłych Polaków.