Na konferencji prasowej w Sejmie posłanka Mucha podkreśliła, że "dla Polski 2050 będzie istotny udział w sejmowych debatach i dyskusjach".

"Postaramy się w tym małym składzie zrobić wszystko, żeby uczestniczyć w tych debatach, które są najważniejsze dla Polaków i wyborców" - dodała. Zaznaczyła, że koło poselskie pozwoli posłom ruchu na "lepsze reprezentowanie interesów osób, które deklarują poparcie dla Polski 2050".

Mucha wyraziła nadzieję, że "koło poselskie zostanie szybko zarejestrowane przez marszałek Sejmu". Z kolei posłanka Gill-Piątek wyraziła nadzieję, że w przyszłości zostanie reprezentacja Polski 2050 w parlamencie zostanie poszerzona.

Posłanka Hennig-Kloska podkreśliła, że "Polska 2050 myśli o kolejnych pokoleniach". "Ważne, aby patrzeć na podejmowane decyzje w parlamencie przez pryzmat międzypokoleniowej solidarności, a nie przez pryzmat dzisiejszych interesów polityków zasiadających w Sejmie" - powiedziała posłanka.

Przejście Hennig-Kloski - wcześniej posłanki Nowoczesnej z klubu Koalicja Obywatelska - do Polski2050 pozwoliło na złożenie wniosku o stworzenie koła poselskiego ruchu - gdyż koło w Sejmie musi liczyć minimum 3 osoby.

Hennig-Kloska należy do czworga osób, których dołączenie do ruchu Szymona Hołowni ogłoszono w poniedziałek. Oprócz trzech posłanek, reprezentantem Polski2050 w parlamencie jest również senator Jacek Bury.