Nie spotykamy się po to, żeby obiecywać gruszki na wierzbie, jak niektórzy przed nami, żeby prosić o tani poklask. Chcemy rozmawiać o Polsce – mówił lider PO Grzegorz Schetyna podczas czwartkowej Rady Krajowej. W dalszej części spotkania partia ma zaprezentować skład „gabinetu cieni”.

„My dzisiaj nie spotykamy się po to, żeby obiecywać gruszki na wierzbie, jak niektórzy przed nami, żeby prosić o tani poklask. My chcemy rozmawiać o Polsce, chcemy być odpowiedzialni. Jesteśmy odpowiedzialni, ale jesteśmy też twardzi i wiemy, co chcemy zrobić” – podkreślał Schetyna.

„I po to jest dzisiejszy dzień, po to jest nasze przekonanie, że chcemy, żeby Polska znowu była liderem w Europie, żeby była najlepiej urządzonym krajem w Europie, żeby była krajem sukcesu – sukcesu, który jest pokazywany jako wzór dla wszystkich” – mówił szef Platformy.

Reklama

Zapowiedział, że „gabinet cieni” ma „twardo recenzować każde ministerstwo, każde zaniechanie, każdy błąd, każdego odszukanego +PiS-iewicza+”. „Będziemy też realizować własne projekty, będziemy pokazywać projekty nowych ustaw, rozporządzeń, będziemy wskazywać gdzie, co trzeba zrobić, żeby polska władza, była lepsza, skuteczniejsza, była taka, jakiej oczekują jej Polacy” – zaznaczył.