Premier Beata Szydło powiedziała, że były już minister finansów Paweł Szałamacha otrzymał od niej propozycje pracy; "nie była to jedna propozycja" - dodała. Jak mówiła, w przyszłym tygodniu są umówieni na rozmowę.

"Minister Szałamacha otrzymał ode mnie propozycje. W tej chwili zastanawia się. Podejmie decyzję. Powiem, że nie była to jedna propozycja. Jesteśmy umówieni z panem ministrem Szałamachą w przyszłym tygodniu na rozmowę" - powiedziała premier Szydło na czwartkowej konferencji prasowej.

O odwołaniu z rządu ministra finansów Pawła Szałamachy premier poinformowała w środę. Odchodzący minister sam złożył rezygnację.

Premier Szydło pytana była w czwartek przez dziennikarzy, czy propozycję otrzymał również były minister Skarbu Państwa Dawid Jackiewicz.

"Minister Jackiewicz nie otrzymał ode mnie propozycji" - powiedziała Szydło.

W połowie września premier odwołała Dawida Jackiewicza z funkcji ministra Skarbu Państwa, gdyż - jak mówiła - wypełnił on swoją misję. Resort skarbu ma być zlikwidowane do końca roku. Proces ten nadzoruje szef Komitetu Stałego RM Henryk Kowalczyk.