Trawicki pełni funkcję prezesa pomorskich struktur Stronnictwa od 2008 roku.

W wyborach, które odbyły się w czasie sobotniego zjazdu, miał dwóch kontrkandydatów: rolnika i byłego prezesa Agencji Rynku Rolnego Radosława Szatkowskiego (poparło go 63 delegatów) oraz prezesa fundacji „Stop dla raka” Tomasza Dorniaka (uzyskał 14 głosów).

Po wyborach Trawicki powiedział PAP, że w kolejnej kadencji jednym z najważniejszych zadań, jakich chce się podjąć, będzie „scalanie organizacji”. Dodał, że w swoich działaniach chce się też skupić na trzech głównych dziedzinach – „wsi i rolnictwie, obszarach pozametropolitalnych oraz małym i średnim biznesie”. „To trzy obszary, w których chcemy bardzo aktywnie działać” – zaznaczył.

Reklama

Dodał też, że – jako doświadczony samorządowiec, chce również często spotykać się z przedstawicielami lokalnych samorządów. „I bronić je przed zakusami centralizacji ze strony państwa” – powiedział.

Podczas sobotniego zjazdu delegatów PSL na Pomorzu, którego gościem był m.in. prezes Stronnictwa Władysław Kosiniak-Kamysz, oprócz prezesa zarządu wybrani zostali także m.in. delegaci do Rady Naczelnej PSL. Zostali nimi: Wojciech Zielonka, Lucyna Herold-Wąs oraz Henryk Doering.

Trawicki ma 61 lat. Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii i do połowy lat 90. kierował lecznicą dla zwierząt. W latach 1992-96 był prezesem gdańskiego PSL. W kadencji 1993-97 zasiadał w Sejmie – został wybrany z listy PSL. Pełnił też wiele funkcji samorządowych: był m.in. radnym sejmiku samorządowego woj. gdańskiego, wójtem gminy Zblewo i etatowym członkiem zarządu powiatu starogardzkiego. W 2014 r. objął stanowisko wicemarszałka województwa pomorskiego. (PAP)