W środę zaczyna się posiedzenie Sejmu, na którym posłowie zajmą się projektem ustawy, zgodnie z którym kobiety mają być wtrącane do więzienia za przerwanie ciąży. Partia Razem wzywa tych, którzy nie mogą w środku tygodnia wziąć udziału w protestach w Warszawie, by okazali swój sprzeciw ubierając się na czarno.

- Każda z nas może symbolicznie zamanifestować sprzeciw - w domu, w pracy, na spacerze, w szkole, w internecie. Pokażmy, że nie godzimy się na odbieranie nam prawa do zdrowia, do bezpieczeństwa, do godności i szacunku. Pokażmy naszą siłę, nasz sprzeciw, naszą solidarność - apeluje Małgorzata Adamczyk z partii Razem. - Aby wziąć udział w proteście nie trzeba jechać do Warszawy. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie i udostępnić je z hasztagiem #CzarnyProtest. Nie zgadzajmy się na tortury zamiast opieki medycznej, na odbieranie nam głosu, na decydowanie o nas wbrew naszym sumieniom. Nie chcą nas słuchać, niech nas zobaczą!

- Ofiary gwałtu wtrącane do więzienia za przerwanie ciąży. Prokuratura badająca przyczyny poronień i przesłuchująca kobiety na łóżku szpitalnym. Zgwałcone dziewczynki przymuszone do rodzenia. Ciężarne zmuszane do donoszenia ciężko uszkodzonych, niezdolnych do życia płodów. Czy tak ma wyglądać Polska? Nie zgadzamy się na to, by oszalała prawica robiła z Polski piekło kobiet. Nie zgadzajmy się na życie w strachu, na torturowanie kobiet - mówi Marcelina Zawisza z zarządu krajowego Partii Razem.

Udział w proteście zadeklarowało w ciągu kilku godzin już ponad 8 tysięcy osób. Partia Razem zaprasza na konferencję prasową, na której zaapeluje do posłów i posłanek o odrzucenie ustawy Ordo Iuris, zaś do Polek i Polaków o dołączenie się do akcji #CzarnyProtest. Każdy i każda z nas może symbolicznie zamanifestować sprzeciw - w domu, w pracy, na spacerze, w szkole, w internecie. Konferencja prasowa odbędzie się pod budynkiem Sejmu, 21 września (środa) o godzinie 11:00.