"Prawo i Sprawiedliwość nie potrafi w Polsce walczyć z językiem nienawiści, a próbuje uczyć Brytyjczyków" - mówi gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM Borys Budka odnosząc się do kwestii wyjazdu polskich ministrów do Londynu.

"Każde działanie, które przyniesie poprawę bezpieczeństwa Polaków, również poza Polską - będę chwalił. Tylko oczekuję konkretów" - dodaje gość Marcina Zaborskiego. Pytany o ewentualne zawieszenie Hanny Gronkiewicz-Waltz w prawach członka PO odpowiada: "Jeżeli będzie taka potrzeba to pani prezydent sama zawiesi się - tak stanowi statut Platformy Obywatelskiej. Przede wszystkim potrzebne jest rzetelne poinformowanie warszawiaków oraz opinii publicznej w Polsce o wszystkich sprawach reprywatyzacyjnych".

Komentuje też dzisiejsze wniosek PO o odwołanie o marszałka Sejmu: "Marek Kuchciński z naprawdę bardzo porządnego wicemarszałka, lubianego przez wszystkich, stał się wykonawcą woli Jarosława Kaczyńskiego. Nawet rytm pracy sejmowej został dostosowany do rytmu dnia pana posła Kaczyńskiego".

Reklama

Więcej na rmf24.pl