Zamachowiec, który podczas obchodów Dnia Bastylii w Nicei wjechał w tłum ludzi, zabijając 84 osoby, został "oficjalnie zidentyfikowany" - podaje w piątek agencja AFP, powołując się na źródła policyjne. We Francji ogłoszono trzydniową żałobę narodową.

Zamachowiec to 31-letni mężczyzna pochodzenia francusko-tunezyjskiego, mieszkaniec Nicei; to jego dokumenty znaleziono w ciężarówce, którą wjechał w tłum.

"Prowadzone są liczne operacje (policyjne) głównie w Nicei" - powiedzieli informatorzy AFP. Według gazet policja przeszukuje mieszkanie zamachowca.

Premier Francji Manuel Valls ogłosił trzydniową żałobę narodową w związku z wydarzeniami na południu kraju. Natomiast szef dyplomacji Jean-Marc Ayrault skrócił wizytę w Mongolii na szczycie Azji i Europy (ASEM) w Ułan Bator i wraca do Paryża.

W stolicy Francji odbyło się posiedzenie rady bezpieczeństwa z udziałem prezydenta Francoisa Hollande'a, premiera Vallsa i szefa resortu obrony Jean-Yvesa Le Driana. Minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve łączył się z uczestnikami spotkania z Nicei.