"Było dużo słów" - powiedział Schetyna dziennikarzom pytany o przebieg wtorkowego posiedzenia RBN.

Na pytanie, czy jest spokojny o bezpieczeństwo Polski w czasie szczytu NATO, Schetyna odpowiedział: "To jest trudna sytuacja. My rozmawialiśmy nie o bezpieczeństwie szczytu NATO, tylko rozmawialiśmy o tym, co ma wynikać ze szczytu NATO dla polskiego bezpieczeństwa, dla Polski, dla Polaków".

"I tu uważam, że jest jeszcze dużo do zrobienia" - powiedział lider PO. Nie chciał odpowiadać na pytania o szczegóły posiedzenia RBN, m.in. na pytanie o to, czy poinformowano, ilu żołnierzy NATO przyjedzie do Polski. Schetyna zaznaczył, że nie może mówić o szczegółach ze względu na to, że posiedzenie RBN odbyło się w trybie tajnym.

Reklama

Przed posiedzeniem Rady Schetyna - b. minister spraw zagranicznych - mówił, że chciałby poznać oczekiwania prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło związane ze szczytem i ustalenia poczynione w ostatnim czasie.

"Przypomnę, że kwestia samego szczytu, to pomysł jeszcze prezydenta Komorowskiego, potem przygotowywaliśmy szczyt z premierem, ministrem obrony narodowej Tomaszem Siemoniakiem, to duża konkretna praca i uzysk” - powiedział Schetyna.

"Chodzi o to, żebyśmy byli przekonani, że to będzie kontynuowane, że wszystkie wcześniejsze ustalenia będą gwarantowane na lipcowym szczycie, chciałbym też mieć pewność, że nie będzie tak, że konflikty, do których rząd doprowadza w Europie, będą miały wpływ na pozycję polskiego bezpieczeństwa" - powiedział Schetyna przed posiedzeniem RBN. (PAP)