Szef polskiego rządu spotkał się w piątek w KPRM z premierem Grecji Kiriakosem Mitsotakisem. - Europa i państwa członkowskie muszą skutecznie chronić swoje terytoria i skutecznie kontrolować swoją granicę. Polityka migracyjna nie może być ogarnięta chaosem, bezładem i brakiem jakiejkolwiek kontroli - powiedział Donald Tusk po spotkaniu.

Podczas wspólnej konferencji prasowej Tusk powiedział, że wraz z greckim premierem będą się strać skutecznie wpływać na strategie europejskie dotyczące bezpieczeństwa Europy, czy migracji.

Nielegalne migracje

Polski premier powiedział, że z Mitsotakisem będą wymieniać się doświadczeniami, również praktycznymi, jeśli chodzi o skuteczną ochronę granicy przed nielegalną migracją.

"Oba państwa mają poważny powód żeby zajmować się problemem nielegalnej migracji" - ocenił, zaznaczając że są to różne problemy ze względu na geografię i sąsiedztwo naszych krajów.

"Ale mamy podobny punkt widzenia z premierem Mitsotakisem i z państwem greckim, a to się sprowadza do jednego zdanie: Europa i państwa członkowskie muszą skutecznie chronić swoje terytoria i muszą skutecznie kontrolować swoją granicę. Tak, aby polityka migracyjna nie była ogarnięta chaosem, bezładem i brakiem jakiejkolwiek kontroli" - powiedział Tusk.