„Nie można apelować o spokój do Polaków do czasu, kiedy Papież nie wyjedzie, a jednocześnie mieć w nosie jego nauki. Dużo obłudy w tym wszystkim” – powiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty. „Papież kocha imigrantów, PiS ich nienawidzi. Papież mówi o Kościele otwartym, PiS popiera politykę Rydzyka” – dodał.

Jego zdaniem o. Rydzyk to polityk, który „startuje słowem w każdych wyborach i daje bardzo dużo elektoratu PiS-owi”. Szef SLD uważa, że największym problemem w Polsce jest kłótnia.

„Od 10 lat nic innego nie robimy. W Polsce w tej chwili każdy musi rozmawiać w każdym” – skomentował gość RMF FM.

„To nie jest dobre dla Polski, że z jednej strony ulicy stoi 15 tys. ludzi i krzyczy, że tu jest Polska, tu jest naród i z drugiej strony tej samej ulicy stoi 15 tys. i krzyczy, że tu jest Polska” – ocenia polityk. Dodaje: „Politycy są głupi”. Czarzasty uważa, że „naród jest jeden, Polska jest jedna, społeczeństwo jest jedno i ma wspólne problemy”. „I my o tym, jako lewica, mówimy” – dodaje.

Zaznacza, że lewica nie będzie wchodziła w kłótnie prawicy. „Mam dosyć tego, że najpierw Polska dzieliła się na PiS i PO – 2 partie, z których jedna jest lepiej ubrana, druga gorzej. Teraz dzieli się na PiS, PO plus Petru – młodszą wersję PO” – twierdzi gość Kontrwywiadu.

Polska na razie nie przyjmie uchodźców? "Lewica zawsze uważała, że trzeba pomóc potrzebującym, ale żeby im pomóc, to trzeba się odpowiednio przygotować. Okazało się, że Unia Europejska więcej obiecuje, a mniej ma instrumentów. Skończyło się tak, że na pięknej wizji buduje się zasieki z drutów kolczastych" - uważa polityk. Jego zdaniem należy uzbroić Europę we wszystkie instrumenty, które pozwolą przyjmować tych, których trzeba, a reszty nie wpuszczać.Polska na razie nie przyjmie uchodźców? "Lewica zawsze uważała, że trzeba pomóc potrzebującym, ale żeby im pomóc, to trzeba się odpowiednio przygotować. Okazało się, że Unia Europejska więcej obiecuje, a mniej ma instrumentów. Skończyło się tak, że na pięknej wizji buduje się zasieki z drutów kolczastych" - uważa polityk. Jego zdaniem należy uzbroić Europę we wszystkie instrumenty, które pozwolą przyjmować tych, których trzeba, a reszty nie wpuszczać.

Więcej na rmf24.pl