Jak zaznaczył, "traktujemy te wszystkie wyzwania, które stoją przed Europą, bardzo poważnie". "Jesteśmy też do dyspozycji w sytuacji, gdyby Belgia lub też inne państwo zwróciło się do nas o jakąkolwiek pomoc, czy to pomoc humanitarną, czy też pomoc związaną ze współpracą służb specjalnych" - zapewnił Błaszczak. Dodał, że "taka współpraca trwa i jest ciągła".

W dwóch porannych zamachach w stolicy Belgii zginęły co najmniej 34 osoby, a ponad 200 zostało rannych. W zamachach poszkodowanych zostało trzech Polaków.

Minister SWiA poinformował także, że w czwartek ma odbyć się posiedzenie międzyresortowego zespołu do spraw zagrożeń terrorystycznych, na którym przyjęty ma zostać projekt tzw. ustawy antyterrorystycznej. "On już jest w praktyce gotowy" - powiedział Błaszczak. Jak dodał, ustawa powinna być gotowa przed lipcowym szczytem NATO w Warszawie oraz Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie.

Przed kilkoma dniami minister-koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński mówił dziennikarzom, że trwają ostatnie prace i projekt tzw. ustawy antyterrorystycznej wkrótce stanie na posiedzeniu rządu.