Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo Polski i kierunki, w jakich powinna być realizowana nasza polityka, nie ma dzisiaj zasadniczych sprzeczności na scenie politycznej - podkreślił prezydent Andrzej Duda po środowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
Reklama

Prezydent powiedział, że nowa formuła RBN okazała się bardzo dobra. "Posiedzenie było bardzo merytoryczne. Odbyła się rzeczowa dyskusja na najważniejsze tematy dotyczące bezpieczeństwa Polski" - ocenił.

Prezydent poinformował, że swoje stanowiska przedstawiła premier Beata Szydło, ministrowie i przedstawiciele ugrupowań politycznych; następnie odbyła się dyskusja. "Wszystkie głosy były bardzo ciekawe i wartościowe" - powiedział.

Andrzej Duda zwrócił uwagę, że spotkanie było objęte klauzulą tajności, wobec czego nie może ujawniać szczegółów.

"W podstawowych sprawach związanych z bezpieczeństwem Polski i naszych obywateli stanowisko całej sceny politycznej jest w zasadniczych kwestiach jednorodne. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo Polski i kierunki, w jakich powinniśmy podążać i powinna być realizowana nasza polityka, nie ma dzisiaj zasadniczych sprzeczności na scenie politycznej" - podkreślił prezydent.

Andrzej Duda zapowiedział, że w kontekście lipcowych wydarzeń w Polsce, czyli Światowych Dni Młodzieży i szczytu NATO, można oczekiwać kolejnych posiedzeń RBN.