Czasowe zamknięcie dla ruchu ulicy Marszałkowskiej, Świętokrzyskiej i Krakowskiego Przedmieścia oraz kilkanaście linii autobusowych i tramwajowych na objazdach - to utrudnienia w ruchu związane z demonstracją Manifa, która w niedzielę przejdzie ulicami Warszawy.
Reklama

Tegoroczna, XVII Manifa wystartuje o godz. 12. spod Pałacu Kultury i Nauki, przejdzie Marszałkowską, Świętokrzyską, Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem do Placu Zamkowego. Marsz ma potrwać do godz. 15.

Na utrudnienia muszą przygotować się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej. Etapami, na czas przemarszu, będę zamykane ulice na trasie demonstracji.

Objazdami jeździć będą tramwaje linii: 4, 15, 18 i 35 oraz autobusy: 102, 105, 107, 111, 116, 128, 171, 175, 178, 180, 222, 503, 518 i 520 - informuje stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego.

Dyrektor stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor powiedziała PAP, że Policja zdecyduje, czy ulice będą zamknięte w jednym czy w dwóch kierunkach ruchu. Organizator deklaruje udział pięciu tysięcy osób - dodała Gawor.

Najpierw wyłączona z ruchu zostanie ul. Marszałkowska (od ronda Dmowskiego do ul. Królewskiej), ul. Świętokrzyska (od ul. Emilii Plater do ul. Nowy Świat) oraz ul. Nowy Świat i ul. Krakowskie Przedmieście (od ul. Świętokrzyskiej do ul. Królewskiej).

W kolejnym etapie zamknięta dla ruchu zostanie ul. Świętokrzyska (od ul. Marszałkowskiej do ul. Nowy Świat) oraz ul. Nowy Świat i ul. Krakowskie Przedmieście (od ul. Świętokrzyskiej do ul. Królewskiej).

Następnie nieprzejezdna będzie ul. Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście (od ul. Świętokrzyskiej do ul. Senatorskiej), a na końcu odcinek Krakowskiego Przedmieścia od ul. Królewskiej do ul. Senatorskiej.

Szczegółowe informacje nt. zmian w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej można znaleźć na stronie www.ztm.waw.pl.

Hasło tegorocznej Manify to "Aborcja w obronie życia", jak przekonują organizatorki, to właśnie prawo do aborcji chroni życie – życie kobiet i dzieci.(PAP)

kos/ par/