Warszawscy nauczyciele rozpoczęli szkolenia antyterrorystyczne. Pod okiem byłych komandosów jednostki specjalnej Grom, 30. nauczycieli z Bemowa uczyło się jak reagować na agresję i jak zachować się w sytuacji ataku terrorystycznego na szkołę.

Nauczyciele uczestniczący w szkoleniu uważają, że otrzymali ważne informacje o prawidłowym zachowaniu w obliczu zagrożenia. Mówili, że uczestnictwo w zajęciach było dla nich ogromnym przeżyciem. Wiedzieli o tym, że to tylko szkolenie, ale emocje były i tak bardzo duże. Dlatego, według nich warto poznać procedury w takich sytuacjach, bo nie można opierać się tylko na intuicji.

Były żołnierz Gromu podpułkownik Krzysztof Przepiórka powiedział IAR, że na świecie zdarzają się sytuacje zagrożenia terrorystycznego w szkołach. Tymczasem polscy nauczyciele na ogół nie wiedzą, co robić podczas takiego ataku. Przepiórka zaznaczył, że problemu nie rozwiązuje zainstalowanie monitoringu w szkole. Wskazał na klasowe wycieczki, gdzie nauczyciele i uczniowie znajdują się poza szkołą, ale również są narażeni na agresję czy atak z bronią.

Reklama

Władze Bemowa deklarują, że przeszkoleni nauczyciele będą prowadzić spotkania na temat bezpieczeństwa w swoich szkołach.