Zasiłki dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii będą jednym z ważniejszych tematów rozmowy Beaty Szydło z Davidem Cameronem. Przed rozpoczęciem spotkania z brytyjskim premierem szefowa rządu zapewniła, że Polsce zależy na pozostaniu Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

Beata Szydło dodała, że we wzajemnych relacjach są jednak tematy wymagające doprecyzowania. Chodzi przede wszystkim o prawa socjalne dla mieszkających w Wielkiej Brytanii Polaków. Beata Szydło zwróciła uwagę, że jest ich tam ponad milion. Premier wyjaśniła, że chce, żeby mieli takie same warunki i szanse na rozwój zawodowy, jak obywatele Wielkiej Brytanii.

Premier Beata Szydło powiedziała też, że część brytyjskich propozycji nie budzi wątpliwości strony polskiej. To między innymi rozwiązania, które mają poprawić konkurencyjność, zmniejszyć biurokrację i odbudować pozycję parlamentów narodowych.

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że podczas spotkania będzie mowa o brytyjskich postulatach dotyczących reformy Unii Europejskiej oraz o relacjach dwustronnych.
Wizyta Davida Camerona w Warszawie odbywa się z inicjatywy strony brytyjskiej, krótko po przedstawieniu oficjalnej propozycji tak zwanego pakietu brytyjskiego przez przewodniczącego Rady Europejskiej i przed posiedzeniem Rady poświęconej tej sprawie. Zaplanowano je na 18 i 19 lutego.