Rosja o podkomisji ws. katastrofy smoleńskiej: Po naszej stronie sprawa jest wyjaśniona

4 lutego 2016

To suwerenne prawo Polski - tak rzeczniczka rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych oceniła powołanie przez szefa MON podkomisji, która na nowo zbada przyczyny katastrofy smoleńskiej.

Maria Zacharowa powiedziała na konferencji prasowej w Moskwie, że Polska i jej obywatele mają pełne prawo do poszukiwania i poznania prawdy na ten temat.

Wyraziła nadzieję, że cała sprawa nie jest podyktowana względami politycznymi.

Rzeczniczka dodała, że strona rosyjska uważa sprawę katastrofy za wyjaśnioną. Jej zdaniem jeśli Polska ma nadal pytania dotyczące przyczyn, powinna sama znaleźć na nie odpowiedzi.

Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png