Wypadek polskiego himalaisty na Nanga Parbat. Podczas akcji górskiej na zboczach tego ośmiotysięcznika Adam Bielecki odpadł od ściany. Lot zakończył się drobnymi obrażeniami. Polak musiał przerwać podchodzenie do obozu drugiego i zawrócić do bazy. Bielecki wspinał się wspólnie z Włochem.

Danielem Nardim. Międzynarodowa wyprawa, w której uczestniczy Włoch połączyła siły z Adamem Bieleckim i Jackiem Czechem, którzy planowali zdobyć górę w stylu alpejskim. Plany Polaków pokrzyżowały jednak trudne warunki panujące tej zimy na Nanga Parbat.

W tym roku na Nanga Parbat działa pięć wypraw, w trzech uczestniczą Polacy. To zimowy rekord jeśli chodzi o liczbę ekspedycji. Po stronie Rupal góry działa najliczniejsza wyprawa „Nanga Dream” kierowana przez Marka Klonowskiego. Z drugiej strony wspinają się Jacek Czech razem z Adamem Bieleckim. Również po stronie Diamir, ale na innej drodze działa

Tomasz Mackiewicz wspólnie z Francuską Elizabeth Revol. Dla wszystkich celem nanajbliższe dni jest wyjście na wysokość 7 tysięcy metrów, założenie kolejnych obozów, zdobycie aklimatyzacji, następnie czekanie na okno pogodowe, aby podjąć próbę ataku szczytowego. Nanga Parbat (8126 m) jest jednym z dwóch ośmiotysięcznych szczytów niezdobytych dotąd zimą.

Była atakowana różnymi drogami i od różnych stron. Nieosiągalny o tej porze roku dla himalaistów pozostaje jeszcze wierzchołek K2 mierzący 8611 metrów.