Takich słów użył kardynał Stanisław Dziwisz w Katedrze na Wawelu podczas uroczystości Objawienia Pańskiego. Metropolita krakowski zaznaczał, że celem Kościoła jest Ewangelizacja i towarzyszenie ludziom w drodze do Boga.

„Nie mamy innych ambicji. Nie mamy politycznych ambicji, bo mamy większe ambicje. Pragniemy już tu na ziemi, w naszych sercach, w naszych rodzinach, w naszych wspólnotach i środowiskach budować Boże królestwo miłości i solidarności, przebaczenia, pojednania i pokoju.”

W trakcie homilii kardynał Dziwisz przypominał, że w tym roku mija 1050 lat od chrztu Polski.

„Wymowny jest fakt, że dzieje wiary i Kościoła splatają się z dziejami polskiej państwowości, budowania polskiej kultury i polskiej tożsamości. Możemy powiedzieć, że jako naród wzrastaliśmy w blaskach prawdy o Jezusie Chrystusie, o tym, co On wniósł i cały czas wnosi w dzieje człowieka.”

Metropolita krakowski przypominał też, że za nieco ponad pół roku w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży, w których weźmie udział papież Franciszek.

„Będziemy się cieszyć i dziękować Bogu za dar Ewangelii, za dar wiary i przynależności do Kościoła. Świat potrzebuje takiego nadzwyczajnego świadectwa, i my wszyscy potrzebujemy takiego świadectwa, aby dostrzec młode oblicze Kościoła posłanego do wszystkich narodów i kultur, Kościoła przemawiającego we wszystkich językach i jednocześnie uczącego wszystkich jednego języka - języka miłosiernej miłości. „ - mówił kardynał Stanisław Dziwisz.

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie odbędą w ostatnim tygodniu lipca. Do Krakowa przyjedzie wtedy papież Franciszek i według szacunków
około 2,5 miliona pielgrzymów.