Władimir Putin mówi, że Rosja nie może oddać "na pożarcie nacjonalistom" Rosjan i ludności rosyjskojęzycznej, mieszkającej na południowym-wschodzie Ukrainy.Putin: Nie możemy oddać "na pożarcie nacjonalistom" Rosjan na Ukrainie

Taka wypowiedź prezydenta Rosji znalazła się w filmie "Porządek Światowy", który zostanie pokazany dziś wieczorem w rosyjskiej telewizji. Fragmenty udostępnia portal internetowy telewizji "Rossija-24".

Prezydent Putin powiedział, że w stanowisku Moskwy wobec ludności rosyjskojęzycznej na południowym-wschodzie Ukrainy "nie ma niczego nadmiernego". Mówiąc o relacjach z Ankarą, rosyjski prezydent wyraził opinię, że Turcja to nie Europa. "My uważamy naród turecki za przyjacielski i nie chcemy tracić z nim relacji. A jeśli chodzi o obecne kierownictwo Turcji, to nic nie jest wiecznego pod księżycem" - oświadczył Władimir Putin.

Prezydent Rosji wyraził nadzieję, że na Ziemi nie będzie wojny o charakterze globalnym, zaś ewentualne użycie broni jądrowej byłoby dziełem szaleńca. Putin ma nadzieję, że taki człowiek się nie znajdzie. Dodał jednak, że Rosja będzie doskonalić broń atomową, która ma być dla niej czynnikiem powstrzymywania.