Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze wypowiedziało Konsalnetowi umowę usług ochrony w Porcie im. Fryderyka Chopina. Spółka podtrzymuje wolę współpracy w celu sprawnego przekazania pracowników i infrastruktury w celu płynnego i bezpiecznego dla pasażerów przejęcia przez PPPL obowiązków w zakresie kontroli bezpieczeństwa pasażerów i bagażu na lotnisku, podał Konsalnet Holding.

"Z Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze w Warszawie współpracujemy nieprzerwanie od 2012 roku. Przez ten czas działaliśmy zgodnie ze standardami świadczenia tego typu usług i spełnialiśmy wymogi wynikające z prawa jak również warunków umowy. Zakończenie współpracy wynika z założeń zmian w prawie lotniczym przygotowanych przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, które nie przewidują możliwości świadczenia usług ochrony portów lotniczych przez podmioty zewnętrzne" - czytamy w oświadczeniu zarządu Konsalnetu.

Spółka podkreśla, że poziom bezpieczeństwa na lotnisku Chopina jest stale wysoki, a ostatnie kontrole Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz inspekcje wynikające z planu nadzoru Komisji Europejskiej nie wykazały nieprawidłowości.

"Dla pasażerów kontrola na lotnisku im. Chopina wykonywana przez naszą firmę wydaje się jedną z najdokładniejszych i skrupulatnych w porównaniu z innymi lotniskami na świecie" - czytamy także.

Reklama

Konsalnet podkreślił jednocześnie, że podtrzymuje wolę współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze w celu sprawnego przekazania pracowników i infrastruktury oraz płynnego i bezpiecznego dla pasażerów przejęcia przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze obowiązków w zakresie kontroli bezpieczeństwa pasażerów i bagażu na lotnisku Okęcie w Warszawie.

Konsalnet jest największą firmą branży ochrony w Polsce. Działa ponad 20 lat, oferując pełen zakres usług bezpieczeństwa - od usług ochrony fizycznej, przez obsługę gotówki, konwoje, zabezpieczenia techniczne i monitoring po ratownictwo. Firma zapewnia ochronę fizyczną ponad 3200 obiektów, a usługi monitoringu świadczy dla ok. 40 tysięcy klientów. Wśród klientów są m.in. największe banki w Polsce, sieci handlowe, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, strategiczne obiekty i firmy przemysłowe, a także jednostki wojskowe.

Od 2009r., większościowym udziałowcem firmy jest fundusz inwestycyjny Value4Capital Eastern Europe LP.